nu nog..
het gebied..

Wachten op de rivier (1)

Staat op de uitnodiging die ik kreeg van Observatorium, de club van Rotterdamse ja wat? Kunstenaars? Architecten? Ontwerpers? Die ik leerde kennen bij de bouw van hun eerste observatiepost aan de rondweg om Rotterdam. Daarna volgden er meer. In New York, in Duitsland. Wat ze willen? Uitzien.

Nu doen ze mee aan wat 'Emscherkunst' heet in het kader van Ruhr2010. Immers, het Ruhrgebied (5 miljoen inwoners) is dit jaar culturele hoofdstad. En binnen tien jaar moet daar de Emscher - sinds de 19de eeuw een goot voor fabrieksafvalwater - weer een riviertje worden.
Observatorium bouwt alvast een overdekte brug. Hoewel op die plaats de rivier nog niet stroomt.
Iedereen is van harte uitgenodigd. 't Is vlak bij Essen.
Om wat te doen?
Observeren. 
Er zijn geen voorschriften, ook geen lezingen. Alleen jij en die nog onvoltooide brug, in het braakliggende land. Zegt de Duitse gastheer: 'Kann aber gut sein, dass es unvergesslich sein wird.'

Schrijf naar: info@observatorium.org  En lees de bijlage.