Het opdoeken van de Berlijnse Gemäldegalerie waar ik zo goed de weg weet, zou te vergelijken zijn met sluiting van iets tussen het Rijksmuseum en het Mauritshuis in. Toch dreigt het te gebeuren.
De stad Berlijn is in principe failliet en de situtatie wordt nog slechter door de komende schadeclaims als gevolg van het mislukte vliegveld Schönefeld. Plannen voor een nieuw te bouwen museum zijn nu luchtfietserij. Daarom gaan er twee petities rond. Te vinden op onderstaande adressen.
De tweede link is een open brief van het Verband Deutscher Kunsthistoriker. De petities zijn aan verschillende adressanten gericht, ze kunnen dus allebei ondertekend worden. Onderaan de brief staan links naar achtergrondinformatie. Ik moest ze ook eerst lezen voordat ik kon geloven, wat hier dreigt te gebeuren.