Family affairs (3)

Het leegruimen van een zolder. Op lang niet geziene foto's valt het licht van nu. Amateur-fotografie - 'found footage' - legt onbedoeld bloot. Maar wat? Waarin zit de magie van bijvoorbeeld de serie 'Particulier Domein' van Peter Hellemons, te zien op de groeps-fotoexpositie 'Family affairs' in het Schiedamse Stedelijk?

Hellemons (1957) erfde dus de dia's van zijn schoonvader. Je ziet de kinderen Harm en Hanneke, hun ouders en de hond op honderden dia's. Het levenswerk van een geobsedeerde. 
En ik?

Opeens herinner ik me dat ik van m'n vader nog een papier voor de Alpenkreuzer moet halen. Ik weet precies waar. Bij het station. Ik zie de straat voor me. Alleen, de buurt is al lang geleden afgebroken. En daarmee de wereld van de ANWB, van het kampeercarnet en de benzinebonnen. Van de lijstjes waarop staat 'reservebril?' Camping Gaz? 
Maar bovenal van het raadselachtige plezier, dat er toch echt was. Onvergetelijk: de oude, doorgesneden tennisbal over de koppeling voor de caravan, om te voorkomen dat je consistentvet aan je broek krijgt. Nu stop ik echt.