Komt uit Harare, Zimbabwe. En werd door zijn moeder zo genoemd opdat hij later, als hij groot was, bewonderd zou worden.
Het heeft geholpen. Na de OPEN dagen van de Rijksacademie zocht ik hem op. Vragen te over. Bijvoorbeeld over zijn fiets. Hoe merkwaardig de Nederlandse fietsgebruiken zijn zie je door de ogen van een Afrikaan als hij. Allereerst de hoeveelheid fietsen. En dan de beveiliging. Elke fiets is een vesting. We kunnen niet zonder ze. Admire trok de consequenties en monteerde 27 beveiligingscamera's op z'n stuur, spatborden, stang en bagagedrager. De ledlichtjes knipperen je toe. Maar - let wel - er zit geen enkel slot op.
'Gaan de beelden van al die camera's naar een centrale waar jij achter een paneel naar 27 monitors zit te kijken of er iemand in de buurt van je fiets komt?' Admire lacht me hartelijk uit.
'Welnee, dit is pure afschrikking.' Wel heeft hij een plan. De fiets zal op een openbaar terrein worden neergezet, hij zal zich terugtrekken. En dan zal hij - van grote afstand - met een telelens filmen wie - en hoe - het waagt in de buurt van zijn fiets te komen. Zo bestudeert hij Nederland. Vrijdag is hij te horen in De Avonden.